לקראת חנוכה, 8 טיפים לתאורה נכונה בבית

חנוכה - חג האור, ריח הסופגניות החמות באוויר, הנרות הדולקים... חג חורפי שכולו חום, חברים ומשפחה.

כשאנחנו מארחים בבית, חשוב לנו שהאווירה תהיה חמימה ונעימה. גם אם איננו בהכרח מודעים לכך, לתאורה חלק נכבד ביצירת האווירה בבית, ואין כמו חג האורות כדי לשדרג אותו על ידי תאורה מתאימה.

הנה לכם 8 טיפים קלים ליישום, שיסייעו בהפיכת הבית למואר ונעים יותר.

1. סוגי תאורה באופן כללי, ניתן לחלק את התאורה בבית למספר קטגוריות על פי הצרכים בשימוש בחלל: תאורת הצפה - בדר"כ מנורה מרכזית שנותנת אור לכל סביבותיה. תאורה נקודתית - מאירה מיקום ספציפי כגון שולחן עבודה, פינת קריאה ותאורת אוירה - תאורה שנעימה לנו, מייצרת תחושת אינטימיות, תחושה נעימה לישיבה יחד. קל לזהות אותה כשאנחנו נכנסים למסעדה למשל.

נרצה לייצר באותו החלל אפשרות למצבי תאורה שונים בהתאם לשימוש ולצורך באותו הזמן.

2. נורות - אור היום הטבעי, הוא האור איתו אנחנו מרגישים הכי בנוח. כאשר נתאים נורות לגופי התאורה בבית נעדיף ברוב המקרים נורות המפיצות אור צהוב או לבן חם הדומה לאור טבעי. כך נקבל תאורה נעימה וחמימה יותר.

היום תאורת הלד מאוד פופולארית ובצדק, היא יעילה וחסכונית. גם בתאורת לד יש להקפיד בחללים ביתיים על נורות בגוון לבן חם.

לגופי תאורה שקופים מומלצות נורות לד שמדמות נורות פחם, (אלו הנורות השקופות היפות שנראות כמו של פעם, עם חוטי להט שנראים היטב מבעד לזכוכית), אלו נורות חסכוניות שגם מוסיפות למראה גוף התאורה.

לעתים רק החלפת נורה בגוף התאורה תעשה את כל ההבדל באווירה.

3. גופי תאורה - התאורה היא חלק משמעותי בעיצוב של הבית ולכן חשוב להתאים את סגנון גופי התאורה לעיצוב החדר. נשתמש בגופים בעלי צבעוניות עשירה או מונוכרומטית, גופי תאורה במראה אורגני או מינימליסטי, בהתאם לסגנון העיצוב הרצוי. כך התאורה תדגיש את עיצוב החלל ותוסיף לו.

4. בחלל המרכזי סלון-פינת אוכל-מטבח נרצה את רוב גופי התאורה צמודים לתקרה שישתלבו בעיצוב ולא יהיו דומיננטיים בחלל. אפשר לרכוש צמודי תקרה פשוטים יחסית ולהשקיע יותר בגוף תאורה אחד מרכזי. גוף התאורה הדומיננטי, יכול להיות מעל פינת האוכל, או במיקום בולט אחר, יהיה מעין תכשיט בבית. גוף כזה יכול להיות מעניין, כיצירת אמנות מתאורה ויוסיף אמירה לחלל.

5. רצוי שתאורה לא תגיע ב"סטים". לעיתים ניתן לשלב גופים שונים מאותה משפחה, ולעתים גופים שונים לגמרי באותו החלל. בחדר שינה למשל, אפשר ליצור עניין על ידי גופי תאורה שונים משני צידי המיטה.

6. תאורת אוירה - חשובה מאוד למרות שהיא פחות פונקציונלית ולכן לעתים נוטים לוותר עליה. היא חלשה ונעימה יותר ויכולה להתקיים בגופי תאורה שונים – כמו למשל מנורה עומדת בפינת החדר, על ידי חיבור דימר לתאורה הראשית ניתן להנמיך אותה, או תאורת קיר לאוירה בלבד.

7. ניתן ליצור אוירה נעימה בבית על ידי תאורה בדרכים שונות: נרות מספקים תאורת אוירה נעימה בבית. שימוש באש, כמו נרות או אח בוערת נותנים לנו מיד תחושה חמימה ואינטימית.

נרות בעששיות מעניינות בעיצובים שונים יוסיפו גם הם למראה מעוצב ומעניין וגם ייצרו תאורה חמימה ואינטימית, ואין כמו אור נרות מתאים לחנוכה.

8. תאורת אוירה יכולה להיות יצירתית ומעניינת ואפשר ליצור אותה גם לבד. למשל, שרשרת של נורות קטנות (ניתן להשיג במגוון חנויות) תלויה או בתוך צנצנת זכוכית שקופה יוצרת גוף תאורה המתפקד כתאורת אוירה לא יקרה הנותנת אפקט מעניין.

שיהיה לכולנו חג שמח ומלא באור!

ואם יישמתם, נשמח אם תשתפו...

ליאת ואסנת

#תאורה #נורות #גופיתאורה #חנוכה #עיצובפנים

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Black Round
Contact Us
 ©
  ליאת דרור       אסנת ברק
054-7500239       052-5949771
          osnat.barak@outlook.com       liatdror@outlook.com